| just4you_6809 a întrebat:

Am incercat multe tratamente pentru cosuri de-a lungul timpului si nu au mers. zineryt, masti de argila, medicamente, sapunuri etc.de la un timp imi ies cosuri cu puroi.si daca le sparg. Ce sa fac? in afara sa ma duc la dermatolog ca nu mai am incredere nici in ei.in prezent ma dau cu fucidin h crema.si sper sa treaca. DAU fundita la cel mai eficient tratament.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| jade_7951 a răspuns:

Brevoxyl

Eu sunt multumita de aceasta crema, mi-a fost recomandata de un dermatolog impreuna cu niste pastilute Unidox Solutab 100mg iar rezulatatul a fost incredibil happy. I-am recomandato si unei prietene, a fost multumita dar pilea ei nu s-a vindecat in totalitate pentru ca are acnee si foloseste foarte mult make-up sad, dar a ajutat-o sa i le mai usuce happy Cu siguranta ai nevoie si de un consult dermatologic.

6 răspunsuri:
| drpopa a răspuns:

Stii desi acesta indiatie nu se face in mod normal de catre un medic dermatolog poti folosi unguent micobazon se cumpara de la farmacia veterinara este o combinatie de 3 antibiotice poti sa te informezi despre el pe net da rezultate bune

| drpopa a răspuns:

Sau ai putea incerca ro -accutane

| Pinxiee a răspuns:

Eu folosesc o crema de cosuri Brevoxyl, iti cam usuca pielea, fiinda contine Benzoil de peroxid.Eram plina cu cosuri si m`am dat si dupa o saptamana mi-au trecut aproape de tot.Folosesc si acum dar nu mai am cosuri deloc, daca ma las de crema o saptamana sau doua, iarasi imi apar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa tenul sa respire si nu mai folosi tot felul de creme adolescentilor este normal sa le iasa cosuri cei care nu au acum o sa aiba mai tarziu asa ca mai bine acum decat atunci cand vei avea vreo 20si ceva de ani

| alex1991 a răspuns:

Si eu la fel ca tine am incercat tot felul de tratamente zineryt, peeling, ceva cu raze laser... iti dau un sfat! du-te la un dermatolog. nici mie nu mi-au trecut de la primul dermatolog. eu sunt din craiova daca vrei te duci la policlinica helios din spatele la hotel jiu si acolo e o doctorita dermatolog. Eu aveam acnee juvenila sau ceva de genu, oricum e foarte grav si am urmat un tratament cu sotret vreo 6 luni. la inceput a fost greu dar acum cand am terminat tratamentul sunt de nerecunoscut. Ai grija la igina, spala-te si seara si dimineata cu sapun pe fata(eu am luat de la faramacie un sapun special pentru cosuri SEBOMED parca) si ai grija sa nu pui mana pe fata. Bafta!
n

| Aℓεxąηdяą a răspuns:

Fi atenta. deci iei apa fiarta, da fiarta si stai deasupra ligheanului in care pui apa(cu fata)daca faci asta in fiecare zi si incerci sa ti le storci vei vedea ca va merge