| anonim_4396 a întrebat:

Am incercat tot felul de creme pentru acnee si de 2 ani de zile nu imi mai trece [am 15 ani]!
Am mers la dermatolog de vreo 4-5ori si cu tot ce mi-a dat nu mi-a trecut!
Acum ma dau cu Zineryt, cu Skinoren si iau si antibiotic: Doxiciclina!
Dar tot nu imi trece! Mi-am pierdut si ultima speranta!
Ce sa mai incerc? Pastile, creme... orice!crying
Funda si vot!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| rainbow20 a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema sad dar acum nu mai am nici un cos... doar tenul gras care cu spalat de cel putin 2-3 ori pe zi nu ma deranjeaza asa de tare...
in fine sa revin la problema ta
daca imi spui ce greutate ai iti pot spune cu ce mi-a trecut mie
acest medicament in general se ia cand esti adult deoarece este foarte puternic.
chiar pe prospect sunt nenumarate indicatii pentru gravide.laughing
P.S. te intreb ce greutate ai ca din dorinta sa scapi de cosuri sa nu iti faci mai mult rau happy

| rainbow20 a răspuns:

Nu stiu ce sa iti spun
esti slabuta
iti recomand sa mergi la medicul dermatolog sau la farmacist sa intrebi daca poti lua Sotret
asa se numeste medicamentul
este foarte bun
dar trebuie sa ai grija pentru ca este si foarte puternic

iti doresc numai bine
si sa aud numai vesti bune happy

| QueenBey a răspuns:

Hei draga mea, si eu am trecut prin ce treci tu acum, dar la mine s-a dus acneea si da am avut si eu 2 ani, dar tu dejeaba bagi in ten atatea creme si nu iti trece, poate tenul tau nu este potrivit acestor creme, incearca un regim alimentar, adica renunta in special la pizza, cola si ciocolata, si da-te cu miere seara pe toata fata si dimineata inlator-u, iti zic eu toate chestiile astea pentru ca nici mie nu imi mergea cu creme si alte prostii si am incercat cu un regim alimentar si mi-a trecut, sau cauta pe net cum am putea scapa de acnee :*

| raul_5117 a răspuns:

Mia mi-a spus medicul dermatolog sa folusesc un shampon cu sulf (harrogate) si ceva eritromicina solutie.Numai ca nu am continuat tratamentul.La dermatolog daca chiar nu mai merge nimic te face cu zapada carbonica

| maria5 a răspuns:

Salut.ai putea incerca tictura de propolis este folosita pentru asa ceva.am si eu cativa cosi si daca ma dau cu propolis mi se usca ...ai putea sa incerci! fundita?

| maria5 a răspuns:

Si inca ceva... tine tratamnetul timp de 10 zile.si daca vezi un progres sa imi zici si miewinking. foloseste un betisor de ureche inmoaie in tictura si apoi pune-l pe acnee. sper sa iti fie de foloswinking

| wolder a răspuns:

@rainbow20
am vreo 45 de kg sau 46-47

| milla a răspuns:

Buna, uite, sfatul meu, i ati de la farmacie vichy, normaderm purifying cleansing gel(calmeaza pielea, si elimina productia excesiva de sebun si acnee si un tonificator tot de la vichy care tonifica si calmeaza pielea aman2 st verzi,!