| ItIsAlright a întrebat:

Am incheietura in ghips, ma rog, atele, din cauza unui chist. Nu s-a rupt nimic sau ceva. Ghipsul ajunge pana la ultima unghie si efectiv toate degetele imi stau intepenite si ma dor extrem de tare inca din a doua zi daca le apas sau daca incerc sa le indoi cativa milimetrii. Cine a mai trecut prin asa ceva? Nici nu vreau sa stiu cum va fi cand o sa il scot in 4 zile. Durerea se simte pana in mijlocul antebratului... Nu mi-am imaginat ca din cauza ghipsului atat de mare voi ajunge sa ma doare dagetele, care nu au avut absolut nimic... Isi vor reveni intr-o zi/doua de la scoaterea ghipsului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| untu a răspuns:

Isi va reveni rapid daca mancati alimentele pe baza de calciu(coji de oua uscate si macinate, lapte cald, branza de vaca, smantana, etc...) Coaja de oua uscata si macinata se ia o lingurita pe zi pe stomacul gol!