| RoxanaGhost a întrebat:

Am încurcat nişte sticluţe cu medicament din greşeală şi am înghiţit o substanţă pentru nas.Momentan nu am nicio reacţie,dar trebuie neaparat să vomit pentru că e amară.Am încercat faza cu degetele, dar nu-mi merge decât în cantităţi foarte mici.Ce pot să fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Se pare ca nu ai gasit ce cautai.

http://www.tpu.ro/......personale/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, ce substanta ai inghitit?

| Nitunitu a răspuns:

Cheama salvarea, ei te vor ajuta.

Daca iti e frica sa chemi salvarea suna la 112 si cere sfatul medicului. Explica ce ai inghitit si ce poti face.

Nu mai sta!

| InnocentSίn a răspuns:

Bea apa si incearca sa mananci ceva, cat sa-ti treaca gustul.

| Larisaaaaaaa16 a răspuns:

Îți sugerez să vorbești cu ai tăi să vezi ce zic ei, și la faza cu degetele pe gât nu stiu, forțează te