| Alexandrovsky a întrebat:

Am insomnii, cum "rezolv" asta? big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
22 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Insomnile sunt nasoale, incearca cu o cana de ceai inainte de culcare
https://www.libertatea.ro/......te-1076383

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Fiind activ ziua.

| Alexandrovsky explică (pentru supadeceapa):

Sportiv performanta, e de ajuns zic... si dorm la 2-3 dim omg sad

| supadeceapa a răspuns (pentru Alexandrovsky):

Te framanta ceva?

| Alexandrovsky explică (pentru supadeceapa):

Si asta poate fi. dar na ca tot vine iarna ar trebui sa dorm mai bine, zic.

| supadeceapa a răspuns (pentru Alexandrovsky):

Trebuie sa aflii cauza. Mananci prea mult seara? Te gandesti la aiureli? Nu ti-e confortabila salteaua? etc.
Poti sa incerci ceaiul ''somn linistit'' de la Fares si sa iei magneziu.
Si incearca sa nu stai pe telefon dupa 21.

| Alexandrovsky explică (pentru supadeceapa):

Mersi ceapo pentru raspunsuri... pup
ps: am kanker.

| supadeceapa a răspuns (pentru Alexandrovsky):

Am vazut.

| Alexandrovsky explică (pentru supadeceapa):

N-ai rusine sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi că ai program pe Cartoon Network

| alex15ccc a răspuns:

Fa sport, o baie fierbinte sau somnifere, ia de la medicul de familie sau vorbeste cu farmacista sa-ti dea cateva pastile pana iti iei reteta

| Catalina990099 a răspuns:

Numeri oițe laughing

| Alexandrovsky explică (pentru Catalina990099):

Am numarat si femei, degeaba.

| Catalina990099 a răspuns (pentru Alexandrovsky):

laughing)) mai încearcă

| Alexandrovsky explică (pentru Catalina990099):

Ok,pup.winking

| Alexandrovsky explică:

Hahahah laughing

| cristi4455 a răspuns:

Am aceeasi problema, vreau si eu raspuns, am incercat si optisomn si nervocalmin si de toate, mai am sa iau somnifere pe reteta si aia e

| Alexandrovsky explică (pentru cristi4455):

Cristi esti in varsta?

| SSaiyan a răspuns:

La cat stingi telefonul si calculatorul?, trebuie sa ne dai mai multe detalii ca sa te putem ajuta

| Alexandrovsky explică (pentru SSaiyan):

Salut, cam tarziu, chiar acum sunt la pc.

| SSaiyan a răspuns (pentru Alexandrovsky):

Pai d-asta nu dormi, si eu am inceput sa stau pe pc si acum dorm pe la 5-6. ca sa iti refaci programul trebuie sa stingi totul de la 9-10, poate sa mai stai putin la tv dar fara sa mai pui mana pe telefon.
prima zi nu o sa mearga asa bine, o sa stai in pat o ora incercand sa adormi dar dupa creierul o sa se obisnuiasca si o sa te ia somnul pe la 10, la mine a functionat