| nimeni_5555 a întrebat:

Am inteles ca seara inainte de culcare ar fi bine sa luam o lingurita de miere de albine ca ai un somn mai linistit, e adevarat? Sau cand ar fi ce-l mai indicat sa o iau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Chocolate a răspuns:

Este foarte adevarat.
Bea o lingurita de miere de albine, din tei sau salcam amestecata cu o cana calduta de lapte.Adormi mai repede si ai un somn garantat linistit!

| blue_butterfly a răspuns:

Pai, iti pui pijamaua pufoasa pe tine si te bagi in pat. Bineinteles ca nu vei putea adormi si-atunci, te dai jos si iei lingurita cu miere, sa ai activitate. Cred ca poti repeta chestia asta de mai multe ori, pana obosesti si ti se face somn. Daca nu merge cu miere, bea un pahar cu vin :d

| piticot a răspuns:

Lingurita cu miere se ia dimineata pe stomacul gol.Seara ca sa dormi linistit se bea un pahar cu lapte cald.

| ticandru a răspuns:

Pentru un somn linistit se recomanda: ceai de tei indulcit cu miere, sau lapte cu miere.De folos ar mai fi si consum de mere sau ceapa, toate acestea fiind sedative naturale.Se consuma cu 1-2 ore inainte de a te culca.

| AsU_2581 a răspuns:

Eu stiu ca dimineata se ia.acum fiecare cum vreawinkingwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Seara inainte de 10, se bea un pahar cu lapte, sau se mananca un mar. dimineata se ia o lingurita de miere pe stomacul gol. daca te culci la 3 dim.si te scoli la 12, nu mai iei miere.iei direct marele dejun.