| Ajutor12344 a întrebat:

Bună tpu.Revenind la întrebarea pe care am pus o ieri, azi am făcut un test de sarcină și a ieșit negativ. Sânii nu mă mai dor, iar sunt în întârziere de 7 zile. Credeți ca trebuie să mi vină?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| brokxy a răspuns:

Dacă ai luat pastilă de a doua zi, îți va veni menstruația dar cu 2-4 săptămâni întârziere.
Dacă nu ai luat pastilă fă încă 2 teste de sarcină, uneori da fals negativ când faci prea devreme testul...

| Ajutor12344 explică (pentru brokxy):

Am luat pastila de a doua zi acum 5 luni

| Madaxo97 a răspuns:

Poate ai ciclu neregulat si de asta întârzie.

| vatadezahar24 a răspuns:

Bună! Cu siguranță trebuie să îți vină! Dacă totuși ai bănuieli și crezi ca poți fi insarcinata este bine să aștepți o săptămână să vezi dacă totuși îți vine sau nu, dacă nu, ar fi minunat să consulți un medic.