| anonim_4396 a întrebat:

Am keratoza pilara pe gambe asociata cu dermatita atopica la fata si la gat. Ce medicament sau ce crema as putea sa folosesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Doar un dermatolog iti poate da un tratament tinand cont ca este vorba despre doua boli asociate si cu evolutie destul de severa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am keratoza pilara, am facut n tratamente, dar cel mai bine mi-a mers cu SVR Xerialine, e cam scumpworried dar isi merita toti banii.