| ReignForest a întrebat:

Am la degete(cele de la mâini) în căpat(vârf), doar la unele mi se ia pielea și se vede ca și cum ar fi crăpate.Ce să folosesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Crema de galbenele este buna si hidrateaza pielea, esti fată?

| Violleta2022 a răspuns:

Pare a fii lipsa de vitamina A.

| sierra1 a răspuns:

"Am la degete(cele de la mâini) în căpat(vârf), doar la unele mi se i-a pielea"

dai la sapă (nu că ar fi rușinos, intreb...)?

| sabin89 a răspuns:

Eu aş încerca mai întâi să aflu cauza. Medicamentele pe care le găseşti în farmacie ameliorează, nu vindecă. Cu mult mai bine este să înlături cauza. Bineînţeles, dacă se poate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia magneziu b3, b6, vitamina D și calciu, dacă nu trece s-ar putea sa fie o infecție fungica sau dermatita atopica sau de contact

| SharpEagle a răspuns:

Cred ca intrebare corecta ar fi...ce sa nu (mai) folosesti?
Poate fi si de la lipsa de vit C sau B-uri.

| KR0N5TADT a răspuns:

Google. Sau DuckDuckGo.