| sorin1234567 a întrebat:

Stie cineva de ce mi se jupoaie pielea de pe maini si de pe degete?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Probabil lipsa de vitamina A.
Solutia e crema ce contine asa ceva si pe termen lung o alimentatie mai buna.

| Sindbad a răspuns:

Verifica la alergolog sa nu ai vreo alergie la hsitaminice. este mai putin probabil, dara daca nu este lipsa de vitamine, ia in calcul varianta.

| PuyaTimonel a răspuns:

Poate lipsa de Calciu sau prezenta parazitilor.

| JUNNKiE47 a răspuns:

Probabil duci lipsă de anumite vitamine, posibil vitamina a, o poți procura din fructe sau legume în general, cartofi dulci, broccoli, spanac, dovleac, morcovi, ardei gras, mazăre, legumele frunze, ștevie, pepene roșu, mango, papaya sau caise. Având o alimentație și o îngrijire bună pielea ta o să fie una de invidiat.

| Hahaha122 a răspuns:

Daca te duci la farmacie iti da niste creme. Oricum iti trebuie si tuburi de vitamine, mai ales vitamina a