| dori a întrebat:

Am luat microgynon anticonceptionale inainte am luat diane35 dar de la microgynon ma dor toate oasele si stomacul dc? ce sa ma fac? fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CybeRAthlete a răspuns:

Nu prea ai ce face, asteapta sa iasa din organism. poti da o fuga si pana la medicul de familie sa iti spuna daca e ceva in neregula, dar majoritatea anticonceptionalelor fac mai mult rau decat bine, te dau peste cap de tot.
sfatul meu : in momentul actului sexual, cerei partenerului sa poarte protectie, chiar dacanu se compara faca cu "cu" - mai bine sanatatea decat placerea pe moment.
bafta si sanatate

1 răspuns:
| Mia_8953 a răspuns:

Eu nu cunosc nici unul dintre medicamentele de care zici tu dar s-ar putea sa fie prea tari pentru tine.ai putea sa vorbesti cu o famacista, doctorita de familie sau la un sediu de planificare familialawinking eu am folosit TRIREGOL si mi-a folosit mult si nu am avut nici un fel de probleme cu el! sper ca te-am ajutat:*