| xaxi a întrebat:

Am multe cosuri pe frunte si pe spate. Cum pot sa scap de ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Λndrei a răspuns:

Pai eu cand am avut cosuri pe frunte am incercat mai multe moduri de a le indeparta dar niciunul nu a dat roade pana am ajuns la regim alimentar.
Oricum,ceva bun care da roade dar doar de moment,(cel putin asa s-a intamplat la mine),ar fi Zynerit si pudra de argila. Pudra de argila o gasesti la farmacie si o prepari cu apa.Pui putina apa si amesteci pana se face ca o pasta, deci nu multa apa.
O alta varianta ar mai fi Isotrexin, aici ar trebui sa ai grija pentru ca usca acneea destul de repede dar si pielea asa ca...
Bafta!

| dragosh01 a răspuns:

Uite ceva naturist pentru acnee aici : http://tratamente-naturiste.host.org

| Danitzu a răspuns:

Este o crema, se numeste eritroacnol si nu este nici foarte scumpa...este foarte buna.
Trust me...i`m almost a pharmacist`happy

| Criss_Criss_1998 a răspuns:

Foloseste Zinerit o poti lua cu reteta de la doctoru de familie si o iei gratis e foarte buna chiar mergehappy

| YouDaOne a răspuns:

Ţi-aş recomanda unguentul care se numeşte " Mibazon ". Se gaseşte în farmacii veterinare, dar se poate administra şi la oameni. Te poţi uita şi aici : http://www.kudika.ro/......suri.html.

| teo_7234 a răspuns:

Mult noroc cu cremele! eu am incercat ceva mai traditional si a mers de minune,miere de aline cu tarate de grau, le amesteci bine si folosesti pasta ca masca in fiecare seara, si clatesti cu apa calduta! dupa o saptamana se vad rezultate bune! merita incercat! multa baftahappy