| Tataru_Ionut_2001 a întrebat:

Am mana in ghips de vreo 5 zile, doar antebratul si inchietura. Iar eu imi simt mana putin amortita in unele locuri. Doctorul a spus sa vin de urgenta la spital daca am degetele reci si nu mi le mai simt, credeti ca e grav? Eu inca imi simt degetele si nu le am reci, daca se poate sa imi raspunda cineva care a mai avut mana in ghips

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| florin926481f a răspuns:

E normal sa o simti asa, eu am avut mana in ghips 3 saptamani si dupa prima saptamana pana mi l am scos am stat cu impresia ca doctorul a gresit si mi-a pus ghips ul stramb, aveam un discomfort si o pozitie ciudata in care aveam mana, in final l am scos si totul a fost bine, nu ma doare mana dupa 2 ani si o folosesc ca inaintelaughing

| răspundtot a răspuns:

Salut, mâna în ghips înseamnă presiune pe mâna. Vei simți disconfort și chiar amorțeală. Acuma, cunoscându-i bine pe medici, sigur au greșit ei cu ceva. Dacă te duci acum la urgențe te vor da afară că nu-i urgență sau te vor testa pentru virus. Deocamdată, încearcă să te tratezi cumva acasă