| anonim_4396 a întrebat:

Hey,de o zi am mana dreapta in ghips din cauza unei cazaturi, in urma careia mi s-a rupt un os in 2 locuri.Imediat dupa cazatura, aveam mana deplasata(indoita teoretic). Doctorul mi-a spus ca probabil o sa stau 4-6 saptamani,urmand sa-l vizitez peste o sapt.
Pana cand am ajuns la doctor, aveam mana acoperita cu un fel de ghips(care era pus doar pe moment). Cand mi l-am dat jos am observat ca mana nu prea mai era deplasata, ci doar putin umflata(ceea ce e bine). Asta ma face sa cred ca exista sanse sa ma vindec mai repede decat intervalul spus de doctor.Ce credeti? Poate dura mai putin de 4-6 sapt(chiar o singura saptamana)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Stii mai bine decat medicul? Daca nu, sa stii ca noi nici atît nu stim.

| mi25 a răspuns:

Timpu de sudare a oaselor este acelasi, ori ca mana este stramba sau dreata.

| IonelaIasmina a răspuns:

Nu te juca...
Fă ce ți-a spus doctorul!

| denisajunkie01 a răspuns:

Stai fix atât cât zice medicul, nu face pe eroul c-altfel o să rămâi cu mâna strâmbă/handicapat pe viață...nu te juca

| Abjios a răspuns (pentru denisajunkie01):

Sunt in a 8a si in doua luni dau examenul, asa ca am nevoie sa scriu dar nu pot pentru ca e mana dreapta(cea cu care scriu). Deci vr sa treaca cat mai repede