| OanaG a întrebat:

Am mancat pe la 12 ceva, si dupa vreo jumtatae de ora, m-a luat o durere de stomac care nu ma lasa deloc[am combinat mai multe alimente... iaurt, un pateu cu branza, si bors acru laughing)]. Am luat o ranitidina. Ce ceai sa beau, poate ma mai lasa putin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| lora3u a răspuns:

Valeeeeuuu ...saracul stomac rolling on the floor)) il ce hal l-ai torturat. Mda, am avut si eu probleme, gen ce mancam seara varsam pe la 1 -2. Mi se irita stomacul de la anumite alimente, pe care acum le evit si nu mai am probleme.

So...seara nu e bine sa mananci cu cel putin cateva ore inainte sa te culci, sau daca nu mai poti de foame/pofta, incearca ceva usor, care sa nu irite.

Poti calma cu dicarbocalm, sau orice ceai, caldutz...

| sonyaminia a răspuns:

Pai in primul rand nu e bine deloc sa faci combinatii, iti recomand ceai de menta sau ceai de t. funda?

| tusha a răspuns:

Ai facut bine ca ai luat ranitidina.e pentru aciditate la stomac lucru care l ai avut si tu.s-au amestecat toate alimentele astea si s-a facut in stomacul tau al 3 razboi mondial.o sa-ti treaca da nu mai manca asa.

| rotariurazvan a răspuns:

Iti sugerez sa bei ceai de men ta sau sa ei un dicarbocalm ajuta la trecerea dureri de stoman sau iti dau un sfat mai traditional ea niste boabe de orez crude si beale cu apa, iti trece stomacul