| Lightning1997 a întrebat:

Daca am mancat un iaurt acru si care este aproape expirat, pot avea probleme?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca de ieri pana azi nu ai avut nimic, atunci chiar a trecut pericolul.
La iaurt, singura problema ar fi putut fii un scaun mai moale, dar cum nu s-a intamplat, pericolul a trecut deja.

| Lightning1997 explică (pentru Violleta2022):

Nu a trecut decat putin timp...cate ore trebuie sa treaca pentru a fi sigur ca nu e nicio problema?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Lightning1997):

Daca nu ti s-a intamplat nimic in primele 2-3 ore, nici nu se va intampla nimic de acum incolo.

5 răspunsuri:
| DiamondEyes a răspuns:

Daca te doare stomacul, ia o pastila Ranitidina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

| Ralukafay a răspuns:

Nu iti face griji, altii mananc expirat de cateva luni si nu au nimic si o sa ai tu in doua zile.Nu iti face griji, stii carnea aia de pui care o mancam cu totii.E expirata de sase ani si este congelata, reambalata si distribuita in magazine.Deci,nu ai nimic de care sa iti faci griji.