| Gabriel_Bogdan_2001 a întrebat:

Am mers astazi foarte mult cu bicicleta am bagat viteza,si dupa a inceput sa ma doara burta,si am vomitat un strop de sange.P.s am observat mereu cand obosesc rau,ma doare burta si imi vine sa vomit, dc oare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate nu te doare burta, ci doar stomacul!
Vezi sa nu ai ulcer!
Mergi la medicul de familie sa-ti dea niste investigatii sa faci.

| Freya1 a răspuns:

Poate faci prea mult efort o data si iti suprasoliciti abdomenul..Incearca sa depui efort si cu picioarele sau mainile

| untu a răspuns:

Mergi la medicul de familie si sa-ti faci investigatiile cu analizele la sange, scaun si urina pe nemancate!