| Biby a întrebat:

Buna dimineata!
De-aseara imi este rau.Atunci a inceput sa ma doara in gat si sa-mi fie foarte somn.Credeam ca o sa-mi treaca, dar astazi cand m-am trezit ii este foarte rau.Adica:ma doare in gat, imi vine sa vomit, ma doar burta, ametesc, simt ca nu mai pot sta treaza, chiar daca am dormit 12 ore etc.Nu am mers nici la scoala. Ce sa fac ca sa ma simt mai bine?
P. S:Sunt singura acasa si am 10 ani.
Fundita!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Buna.
Suna la urgente, la 112!
Pa, pa.

6 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Incearca sa iti iei temperatura in primul rand, daca ai termometru. E probabil o viroza iar somnolenta ta cred ca vine de la febra.Trebuie sa iti scazi cumva temperatura pana ajungi la medic si poti lua paracetamol sau algocalmin.Sun-o pe mama ta si anunt-o ca nu te simti bine.Multa sanatate!

| Biby explică:

Parintii mei stiu ca imi este rau, dar nu pot veni ca sunt la servici.crying

| Naspa6969 a răspuns:

Pai sa stai l; inistita sa nu mai manaci ceva prosti...sa bei mai multa apa sa nu te agiti si cam asta este remediul. Sper ca te'am ajutat!

| BETTY_3018 a răspuns:

Poate ai varsat de vant! cel mai bine e sa meegi la doctor urgent!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai rudele unde sunt?
incearca sa le suni, sa le spui ca iti este rau
si duce la doctor

| alecsaaa_4214 a răspuns:

Incearca sa mergi pana la medicul de familie ...sau sunati un parinte si ii spui aceste simptome si el cu siguranta stie ce sa faca...