| anonim_4396 a întrebat:

Hey Salut

Imi puteti spune de ce ma doare aceasta parte s spatelui (unde am incercuit cu negru) http://www.freeimagehosting.net/81c7z

Pot spune ca inainte sa ma doara am facut flotari, am mers cu bicicleta cu viteza mare si am facut niste sarituri cu genunchii pana la cot si deodata a inceput sa ma doara. O fi oare o problema pe la coloana sau ce am? spuneti-mi va rog ca e febra musculara :(

P.S Optiunea cu medicul iese din context

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Daca ai pana in 18 ani, s-ar putea sa ai o deformare de coloana( scolioza), si din cauza efortului fizic sa fi aparut durerea aceea laterala. Din pacate, daca am dreptate, numai medicul fizioterapeut te poate ajuta, asa ca reconsidera-ti parerea vis-a-vis de medici.

Abh
| Abh a răspuns:

Cum ai putea sa afli ce ai daca nu te duci sa te consulte un medic?!

| BeHappyOriceArFi a răspuns (pentru Abh):

Pai nu este ceva Foarte grav e o durere asa care apare doar daca (exemplu) stau in picioare si ma uit in spate intorcanduma prin partea stanga, si cum am pud eu mana pe acolo nu pare a fi coloana (cea ce ma face Happy) dar as vrea sa stiu daca e ceva periculos findca mie mi se pare ca acolo sunt muschii...

caramela
| caramela a răspuns:

Buna! ar fi usor sa crezi ca e din cauza efortului si sa fi ramas un muschi incordat, dar nu ai fi mai multumit daca ai face o vizita la medicul de familie? asa vei fi mult mai linistit.
O zi minunata sa aihappy

| BeHappyOriceArFi a răspuns (pentru caramela):

Nu prea vreau sa merg la medic, vreau mai intai sa aflu ce am si dupa sa ma duc, findca eu ma duc la medic daca am ceva grav nu la orice eventualitate.