| sckymosul17 a întrebat:

Am mers cu trenu si cred ca m-a tras curentul. De 2 zile ma doare urechea stanga iar cand vorbeste cineva il aud cu un aer in ureche mea si ma sperie asta. Cand imi va trece?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| blackcat99 a răspuns:

Asa am patit si eu, si sincer imi e mila de tine acum. Pe mine m-a tinut 4 zile, cu dureri crunte de masea, tampla si toate cele. Pune-ti o tigara in ureche si da-i foc, cica trage curentul. Daca nu mai suporti durerea, incalzeste niste sare intr-o cratita si pune-o intr-un prosop, pe care il aplici pe zona dureroasa. Poti lua si Nurofen Express capsule moi, calmeaza durerea destul de rapid. Daca persista durerea mai mult de 3-4 zile, mergi la medic. Sanatate!

| danielaxyz a răspuns:

Vata imbibata in bitter suedez sau in tinctura de tataneasa

| Empathizer a răspuns:

Dupa ce vei termina de luat tratamentul prescris de medicul ORL la care trebuie sa te duci acum.

Nu mai astepta, mergi repede la o camera de garda ORL, se pot ivi complicatii daca neglijezi boala. Sansa sa treaca de la sine fara complicatii e mica.

| JASMYNA88 a răspuns:

Aaaa..nu are rost sa mergi la orl pentru un curent! eu am luat mig40 si in 2-3 zile mi-a trecut.