| Kimy_8371 a întrebat:

M-a tras curentul si acum ma doare foarte tare urechea drepata. Ce leacuri babesti stiti pentru a trece durerea?

Răspuns Câştigător
| emilia a răspuns:

Am patit si eu asta.
E foarte neplacut si chiar e posibil sa nu auzi foarte bine.
Uite careva sfaturi:
1. Cel mai bine e sa te duci la farmacie sa iti cumperi picaturi (Otilin).
2.Stiu ca trebuie sa incalzesti putin malaiul si il pui intr-un servet si il tii linga urechea cu pricina.Iti ia putin durerea.
3.Fa un dus fierbinte si tine urechea sub fluxul de apa fierbinte.
4.Imbraca-te gros (caciula, fular) si inchide usa camerei cind dormi, la fel si geamul.
Insanatosire grabnica si numai bine*!