| TheSpecialOne a întrebat:

Am momente in care imi pierd complet vederea pentru cateva secunde (50-70) si vad doar negru, apoi totul revine la normal, ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| mdaria a răspuns:

Probabil ar trebui sa mergi la control. Mai pateam si eu asa, insa in cazul meu a fost o problema de anemie, de lipsa de fier si alte substante. Cand imi revenea vederea parca vedeam stelute. Uneori mi se mai intampla si acum cand stau pe genunchi si ma ridic brusc. Cred ca ar fi indicat sa-ti faci niste analize. Cauze pot fi multe si nu poti sti de unde vine aceasta problema.

| tranquilaaa a răspuns:

Consulta un oftalmolog. Cu lucruri de genul nu ne putem juca. Bafta

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Bănuiesc că se întâmplă când faci mişcări BRUŞTE ( te ridici din pat sau de pe scaun, te apleci, etc. )...

Cel mai probabil, este vorba de Hipotensiunea ortostatica - vezi detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......atica_9594

http://www.sfatmedical.ro/Semne_si_simptome/Hipotensiunea_ortostatica

http://citynews.ro/......ate-116058

Sau de o anemie...

Un control la medicul de familie şi nişte investigaţii suplimentare vor confirma sau infirma diagnosticul prezumtiv!

Toate cele bune.

| Naяutσ a răspuns:

Asa mi se intampla si mie e din cauza lipsei de calciu, i-a niste vitamine sau mananca multe lactate.

| HardCore7750 a răspuns:

Pai du-te la oftalmolog sau la medic, poate fi din cauza tensiunii
O zi buna

| Ichnat a răspuns:

Poate fi un drum la oftalmolog! big grin

| CorneliaC a răspuns:

Ori ti-a scazut, ori ti-a crescut tensiunea, si mie mi s-a intamplat. Ce nasoala situatie, nu stiu daca exista ceva mai neplacut ca acest fapt, sa vezi negru. Trebuie sa mergi la medic. Sau poate nu e din cauza tensiunii, poate fi altceva.

| AnonimusGate a răspuns:

Du-te la medic de urgenta ca nu cumva sa se agraveze orice i posibil

| Buburuzăăăă a răspuns:

Du-te la un medic cel mai bine el iti va spune concret ce aiwinking