| Luky_6032 a întrebat:

Am nevoie de ajutor. De ceva timp incep sa simt, de obicei in timpul noptii, dureri la maini. Pana acum am crezut ca sunt niste amorteli sau ceva ca nu simteam asa tare si de obicei nu bagam in seama.

Dar in seara asta o inceput sa ma doara mainile, mai precis de la cot pana la degete simt o durere gen febra musculara sau o raceala de genul. Nu m-am lovit la maini sau sa depun un efort considerabil in ultima vreme. Este o durere persistenta, cu cat folosesc mai mult mainile cu atat doare si mai tare si doar noaptea apare. Acuma nu pot dormi deloc in orice pozitie as incerca, simt ca face orice ca durerea sa ma tina treaz.

Ce am? Si ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Ar putea fi un inceput de reumatism, sau o proasta circulatie a sangelui, dar cel mai bine ar fi sa consulti un medic si sa-ti faci niste analize. Sanatate maxima!

| katala a răspuns:

Cred ca e vorba de o proasta circulatie (pentru ca in timpul zilei cand te mai misti nu te doare), dar cel mai bine du-te la medic si fa niste investigatii! Noi iti putem da sfaturi, dar tratament nu; medicul da!

| ionutk9 a răspuns:

E de la circulatia sangelui asta simt si eu dar nu asa de intens ti-ar trebui pastile pentru asta si va fi bine cel mai recomandat e sa vezi un medic el iti va spune precis ce ai