| AndreiuuMrrr a întrebat:

Neața! De câteva zile mă dor rău ambii umeri! Cănd nu fac efort nu simt nicio durere, cănd ridic mâinile sau le mișc puțin mai tare mă dor umerii, nu prea pot sa ridic nici măcar o sticlă de suc! Nu ma dor oasele, nici nu știu să explic, mă doare gen înăuntruu asa, mama zice că e posibil să fi dormit prost, mi-a dat cu diclofenac acolo dar degeaba! Posibil sa fie si de la fotbal, nu știu, dar febră musculară nu am sigur!
Help please, ce credeți că am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| DanielVălean a răspuns:

Si eu am patit de foarte multe ori. Pot fi mai multe motive. Primul ar fi dormitul prost, exact cum a spus si mama ta. Asta mi se intampla si mie cel mai des. Cand ma trezesc umerii imi sunt amortiti, iar pe urma vine acea durere oribila. Ca sa-mi treaca, rog pe cineva sa-mi faca masaj de vreo 4-5 ori pe zi folosind o crema (parca Dr. Boici se numeste) care contine diverse plante si pot sa spun ca dupa acea crema eu cel putin ma simt mult mai bine si nu ma mai doare asa rau, in final imi trece.
Alteori, dupa ce caram de la hypermarket sacose pline si grele cu ambele maine, pateam acelasi lucru, iar remediul era acelasi.
Iti sugerez sa folosesti o crema sau un gel relaxant pentru muschii incordati care sa contina plante.
Insanatosire grabnica iti doresc!