| joseph17 a întrebat:

Daca am luat raceala de la unu cu bronsita acuta, am luat si eu bronsita acuta? tinand cont ca nu am siptomele acesteia, adica nu tusesc, nu am febra si nu respir greu. Sunt racit de 8 zile, inclusiv asta si decat imi curge nasu si este infundat in general, simt presiune asupra mea si primele 3 zile ma durea gatu foarte tare, diabia puteam sa inghit, si acuma nu ma mai doare, apropo astazi am sangerat cand mi-am suflat nasul. Tineti cont ca nu am tratament si ies afara. Ba chiar depun si efort.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce nu mergi la un doctor? Cu sfaturi nu te vindeci.Problema ta este serioasa.

| r3flexe a răspuns:

Simptomele sunt destul de grave de ce nu vorbesti cu parintii tai sa consulti un doctor?