| dany3la a întrebat:

Am nevoie de ajutor.
Mama s-a impiedicat de toaleta si si-a rupt degetul mic de la piciorul drept.
Nu vrea sa mearga sa il puna in ghips. Ce poate sa faca.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu, daca lasa fractura asa o va deranja in timp...cel mai bine e sa se duca la doctor cat mai repede posibil.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca nu merge i se umfla si nu se regenereaza asa apar consecinte grave ca in viitor sa i se amputeze degetul ca sa nu moara.

| odorash a răspuns:

Spune-i sa mearga rapid, pentru ca am auzit un caz ca sia rupt piciorul si a stat acasa si a doua zi a decedat. din cauza ca a avut un stopaj al singelui.

| AnaCraciunCt a răspuns:

SA puna niste ciment sa stea drept