| Marius_5815 a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi despre cum as putea scapa de burta. Exercitii facute in casa, alimentatie(la ce sa renuntz si ce sa consum). Nu am timp sa merg la sala si nici sa alerg. Nu ca nas avea timp sa alerg dar dupa 12 ore de lucru zilnice chiar nu sunt in stare sa si alerg. Astept sfaturi, Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| justme97 a răspuns:

In primul rand ca exercitii abdomenele sunt "sfinte"
poti incepe treptat cu cate 20-30 iar mai apoi daca poti incerca sa faci din ce in ce mai multe dar sa nu exagerezi pentru ca poti avea apoi o febra muculara grea
in al doilea rand daca mananci dulciuri renunta la ele sau macar nu consuma mult si des
painea este un dusman mare deorece ingrasa.nu zice nimeni sa nu manaci deloc doar ca mai putina pan ala maxim 4 felii la o masa
incearca un regim de viata mai sanatos cum ar fi cam fara orice mancare care trebuie prajita in ulei.de ex in loc sa manaci cartofi prajiti ii mananci fierti sau piure de cartofi
carnea o poti fierbe si pe ea sau o poti face la cuptor
fructele iti dau energie mai ales cu un program asa incarcat mere,banane, kiwi, mai ales ca o sa apara acum pepenele ce iti place tie fruct sa fiewinking
stiu ca la inceput va fi greu dar nu te speria cu vointa o sa reusesti
ps.nu trebuie sa renunti din start la tot incerca treptat ca sa te poti obisnui
succes:X

5 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

Si eu ma chinui de ceva vreme sa slabesc si iti dau exemplul meu pe care nu trebuie sa-l urmezi pe tot.
Am inceput cu cate 20 de abdomene dimineata si seara, am renuntat mai intai la dulciuri si la sucuri. Dupa 2 zile am ajuns sa fac cate 40-50 de abdomene dimineata si seara si am renuntat la tot ce inseamna mancare care ingrasa.A6a zi am ajuns la 60 de abdomene adica 120 pe zi si am renuntat la mancare in proportie de 60% si a7a si a8a zi nu m-am putut ridica din pat, nu am putut merge, nu am putut manca, am baut doar apa pentru ca am dat intr-o anemie foarte puternica.
Ce te sfatuiesc sa faci este sa incep incetul cu incetul sa faci abdomene si in fiecare zi sa faci cu 5 sau 10 mai multe chiar daca trebuie sa te fortezi si cel mai important este sa renunti la dulciuri, sucuri si ceea ce contine calorii dar sa nu renunti de tot la mancare si sa bei doar apa asa cum am facut ei.Te limitezi la carne la gratar, legume, iaurturi, oua si ciorbe pentru ca lichidul face bine.Bafta la dat burtica jos tongue

| lightblueC a răspuns:

Mananca putin si des, in modul asta iti stimulezi digestia, stomacul tau va digera alimentele mai bine si mai repede si vei avea un tranzit intestinal bun, adica vei putea manca multa ciocolata, in cantitati mici de mai multe ori pe zi si nu te vei ingrasahee hee. Mai exista niste trucuri pentru a da kg jos foare usor : o lingurita de otet de mere pe stomacul gol dimineata sau diluat cu un pahar cu apa / un pahar cu apa calda si cu 2 lingurite de cereale (muesli) pe stomacul gol dimineata. Slabesti 2-3 kg intr-o saptamana. sau ceva de genul. Mai poti cumpara si Colon-Help care are acelasi rol, adica te ajuta sa absorbi alimentele mai bine si nu se mai depun. Si iaurtul cu probiotice e foarte bun... dar sa stii ca fara putin sport nu rezolvi mare lucruwinking

| Marian619 a răspuns:

Renunta la dulciuri si carne...nu manca dupa 10...sa ai mese la ore fixe zilnic (zilnic la10 15 20)
Funda?

| Marius_5815 explică:

Daca as alerga seara cam cat timp ar trebui sa alerg zilnic ca sa dau din burta jos?

| StEpHy_8173 a răspuns:

Produsele HERBALIFE sunt cele mai bune!