| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de sfat urgent. Fetita mea de un an si cinci luni a fost un pic racita si i-am administrat fluimucil pentru indepartarea tusei,dupa vreo doua zile,am observat ca mirosul urinei s-a modificat,avand un miros puternic,usor neplacut(nu il pot descrie). Initial am crezut ca din cauza fluimucilului am intrerupt tratamentul de vreo saptamana...dar mirosul persista, mentionez ca nu face febra si se comporta normal.Ce sa fac, unde sa apelez? Astept raspuns urgent, multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Du-te cu copilul la pediatru.
Nu sta așa, degeaba îi medicamente fără prescripție medicală.

| biasuru a răspuns (pentru Andreeush):

Am fost ieri, multumesc

| Yuoia a răspuns:

Si tu stai cu copilul bolnav de atatea zile, si pui intrebari aici in loc sa fugi la medic? Esti o mama inconstienta! Banuiesc ca i-ai dat si medicamentul fara recomandarea medicului. Cum unde sa apelezi? La medic! La medicul ei pediatru, sau la primul medic intalnit. Nu-ti nenoroci copilul.

| biasuru a răspuns (pentru Yuoia):

Auzi? eu am intrat aici sa cer un sfat, nu sa ma tragi tu la raspundere ca nu esti in masura.Sa-ti fie. rusine pentru vocabular, azi in vinerea mare

| darrio2007 a răspuns (pentru biasuru):

Lasand deoparte vocabularul lui Yuoia, in rest are dreptate.