| MahNamehizJeff a întrebat:

Am nevoie de un sfat hehe. E cam rusinos sa o spun dar nu ma cunoasteti, nu va cunosc (presupun). Asa ca nu are logica sa ma feresc.
Acum cateva luni simteam ceva incomod in... fund. Prima data credeam ca sunt constipat sau ceva, dar dupa a persistat inca cateva zile si din cauza ca ma fortam sa fac scaunul mi s-a inflamat o anumita zona a anusului, ca un fel de punga de carne. M-am speriat intr-adevar asa ca am cautat pe diferite site-uri si singurul lucru care se potrivrea era ca aveam hemoroizi. :/ dar lucrul e ca nu am sangerari, sau mancarimi, doar acea punga de carne (cica hemoroizi externi). Faptul ca nu pot sa fac tot scaunul, si mereu simt ca mai ramane ceva, anumite intepaturi inauntru si usturime dupa ce elimin si persista inca vreo 10-20 de minute. Bah...Stiu ca e foarte detaliat dar sunt speriat si nu prea imi doresc sa vad un doctor, cu toate ca asta imi veti recomanda si stiu ce e cea mai buna metoda, dar nu prea vreau sa se uite cineva in fundul meu straight face. Deci, chiar sunt hemoroizi ori poate fi altceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Buna, mai bine te duci la doctor, nu astepta aici tratamente si diagnosticare, e vorba de sanatatea ta.
Du-te linistit, nu te vor face medicii sa te simti inconfortabil, nu or sa stea sa se uite 30mins, te vad max 5mins si mai urmeaza ceva investigatii daca sunt neclaritati.
SUnt oameni adusi cu SMURDU cu sticle / ciocane/lanterne bagate prin fund laughing

| darrio2007 a răspuns:

Du-te la medic si lasa rusinea la o parte. Ca nu te vindeci cu sfaturi de pe site.