| anonim_4396 a întrebat:

Am observat azi ca am in zona anusului doua bucatele mici de carne crescută. Arata ca si semnele acelea care sunt puțin mai lungi. Nu ma doare nimic, nu stiu de cand le am si cu siguranța nu sunt hemoroizi. Nu obișnuiesc sa ma constip, scaunul e normal si cum am spus nu am dureri. Ca si cum nu am nimic acolo. Dar mi se pare ciudat si m-am speriat puțin ca nu am mai văzut asa ceva. Mi-e jena sa merg la doctor pentru ca e o zona mai stânjenitoare de controlat. Exista polipi si in zona asta? Ca textura nu sunt nici tari nici moi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-s polipi ci doar HEMOROIZI.
Mergi al farmacie si cumpara-ti o alifie HEMORZON si da-te dupa fiecare defecatie (scaun), dar in prealabil spandu-te cu apa calda si sapun, ca sa ai locul curat si uscat, cand aplici crema.

| Steregoi a răspuns:

Spala-te mereu cu apa de la buda si nu doar cu hartie igienica. Evreii nu aveau hartie igienica si se spalau la fundulet. Dumnezeu le-a zis israelitilor sa se spele.

| Lillac a răspuns (pentru Steregoi):

Am ales categoria sănătate nu stiu cum s-a ajuns la religie laughing))) serios acum.

| Steregoi a răspuns (pentru Lillac):

Mda happy

| Lillac a răspuns (pentru Steregoi):

Ce mda? Ai venit sa comentezi degeaba? Comentariile tale sunt nefolositoare

| TristanTzara a răspuns (pentru Lillac):

Ignoră-l. Sfatul lui Slayer09 e cel mai bun. Dă-i și fundă.

Dacă mai vrei sfaturi rescrie întrebarea și posteaz-o la categoria sănătate.

| slayer09 a răspuns:

Nu cred ca ai pus bine intrebarea pentru categoria asta. Ar fi mai bine sa consulti un medic. Un sfat pentru frica de medic as putea sa iti dau: toti avem probleme, toti ne jenam, dar cu teama nu rezolvi nimic, gandeste-te ca medicul pentru asta este, la cate cazuri are pe zi, nu mai sta sa judece omul. Asa ca fii stapan pe tine, lasa frica pentru ca nu rezolvi nimic cu ea, si fugi la medic. Dumnezeu sa iti dea curaj!

| Lillac a răspuns (pentru slayer09):

Oups am ales categoria sănătate nu religie. Acum am văzut