| tinkerBELL_2566 a întrebat:

Am nevoie sa vorbesc cu un psiholog cu cineva care m-ar putea intelege si sa ma ajute cumva pentru a iesi din starea in care ma aflu uneori. Daca ma poate cineva va rog lasati-mi un mesaj.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mya_1054 a răspuns:

Nimic pe lumea asta nu te doboara, nici macar boala sau bataia, iti revii dupa orice, atata timp cat traiesti.Cata vreme esti pe pamant, tu esti cel care hotarasti totul pentru tine, vrei sa fi vesel, esti! ca asa vrei! si vrei sa fi trist, esti, ca asa vrei! sfat:cand esti trist, zambeste, incearca sa vezi cum te relaxeaza, zambeste si iesi din locul care te face sa ai starea respectiva, fa altceva, gaseste alta preocupare, ocupa-ti timpul realizand ceva, sau distrandu-te, macar iesi si fa miscare, daca iti place sa obosesti, alege sportul, daca esti mai lent, fa o activitate care sa iti dea o satisfactie, sau canta, danseaza, cel mai bine e sa zambesti si sa canti si sa dansezi.citeste ceva vesel, hazliu, vezi filme comedii, sunt f multe solutii, daca vrei da-mi un mersi pv.Eu am o vb: doamne fereste de mai rau, si ma gandesc la altii care sufera pentru probleme grave, care nu au ce manca, sau sunt infirmi si isi traiesc viata in mizerie, si mai zic ca eu sunt bine fata de altii in suferinta si ma bucur de ce am, mi-a dat Dumnezeu putere sa rezist, Dumnezeu nu da mai mult decat putem duce.Viata e frumoasa! cauta si descopera.Bea si un ceai de tei si odihneste-te suficient sa iti revii.

9 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ok, scrie-mi care e problema! Daca consideri necesar, o poti face si privat! Ai noroc ca nu sunt grupa mica!

| VlyCas a răspuns:

Buna.nus psiholog(inca) dar im palce sa ascult si sa dau sfaturi.tongue acum fac facultatea de psiho si ma descurc destul de bine.
daca vrei sa vorbim lasa-mi un mesaj privat :*

p.s.capu sus!

| perla a răspuns:

Du-te la un duhovnic (preot)si spovedeste DUMNEZEU ne asteapta pe toti!

| mikilaina a răspuns:

Iti recomand sa incerci consilierea psihologica online, este mai putin costisitoare, si din fata propriului computer pot beneficia de sprijinul unui psiholog. Viziteaza www.topexperti.ro. Este un site relativ recent care ofera consiliere psihologica online, am vazut ca au mai multi colaboratori, ai de unde alege un psiholog care cum crezi tu ca trebuie sa fie. te salut cu drag si iti doresc multa liniste sufleteasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ziua!
Daca doriti sa impartasiti problemele dumneavoastra unei persoane specializate, va rog, contactati-ma la adresa de e-mail psiho.brancusi@yahoo.com sau la numarul de telefon 0727706090. Alexandra Patrascu, psiholog clinician, Policlinica Brancusi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ispirescumirela@yahoo.com.
Scrie-mi si te pun in legatura cu o doamna psiholog foarte buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea daca ai o problema nu trebuie sa apelezi neaparat la un psiholog trebuie tu insasi sa asculti ce ati spune inima bafta

| jumpper a răspuns:

Preotul (duhovnicul) e ca un psiholog numai ca acesta iarta si pacatele cu Harul lui Dumnezeu. O sa te simti usurat/a dupa spovedanie sau chiar dupa un sfat cerut de la el. Poti sa lasi un mesaj privat cu problema ta, poate te ajut cu ceva.

| alal_1674 a răspuns:

Cind omul se afla intr-o "pasa proasta", "in butoiul cu melancolie" ori pur si simplu plin de iluzoria "deceptie", nu inseamna ca are nevoie de "vizita psihologului"
Poate atunci, are doar nevoie doar de un "umar de spijin";
de "un baston" provizoriu, de un mic sprijin psihic, moral si de ce nu fizic! Gindeste te rog, cit mai profund posibil si hotareste in cunostiinta de cauza, ce ai ce ai de facut...