| Gabbytza a întrebat:

Am nevoie si eu de putin ajutor. am primit rezultatele de la niste analize test babes papanicolau dar nu am inteles mare lucru din ce e scris acolo. daca e careva care stie pe aici sa ma ajute si pe mine.

frotiu negativ pentru o leziune interpiteliala sau maligna, frecvente celule pavimentoase superficiale si celule pavimentoase intermediare, numeroase leucocite, pnm rare hematii, frecventii lactobacili.frotiu inflamator

epitelii frecvente
leucocite frecvente
bacili gram pozitiv frecventi lactobacili
frecvente celule superficiale si intermediare etalate, frecvente polimorfinucleare integre si degradate..pls help :-s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ai leziuni canceroase sau precanceroase, ai in schimb o infectie genitala. Ginecologul iti va da un tratament si vei scapa de ea fara probleme.