| User2004 a întrebat:

Am nevoie urgent de un raspuns!
Fac injectii, ceftamil de 4 zile.
Acum mi s-a facut foarte rau, am facut si o injecție cu metoclopramid. Doar ca am senzatia de vomitat. Nu pot sa vomit. Dar ma simt foarte lesinata.
Am baut apa cu zahar, ca asa mi-a spus asistenta. Acum astept. Ce pot sa fac? Imi este extrem de rau.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mergi din nou la medic pentru analize in detaliu

| Donsavas a răspuns:

Medicamentele astea te pot seda. Au rol antivomitiv in primul rând deci e normal sa nu simti nevoia de a voma.

| IRINACRETU a răspuns:

Bună ziua, numele meu este Ana Maria și vă cer permisiunea de a fi contactat de reprezentantul companiei producătoare a Metoclopramid, Terapia. Compania are obligația de a colecta date legate de siguranța tuturor produselor comercializate, în interesul pacienților care le utilizează. În cazul în care sunteți de acord, vă rugăm să transmiteți aici sau pe adresa office@sigurantapacientului.ro datele dumneavoastră de contact (adresa de email). Acestea vor rămâne confidențiale și nu vor fi folosite decât în scopul declarat mai sus.

| IRINACRETU a răspuns:

Numele meu este Ana Maria și vă cer permisiunea de a fi contactat de reprezentantul companiei producătoare a Metoclopramid, Terapia. Compania are obligația de a colecta date legate de siguranța tuturor produselor comercializate, în interesul pacienților care le utilizează. În cazul în care sunteți de acord, vă rugăm să transmiteți aici sau pe adresa office@sigurantapacientului.ro datele dumneavoastră de contact (adresa de email). Acestea vor rămâne confidențiale și nu vor fi folosite decât în scopul declarat mai sus.

| IRINACRETU a răspuns:

Buna ziua. Ma numesc Ana Maria și vă cer permisiunea de a fi contactat de reprezentantul companiei producătoare a Metoclopramid, Terapia. Compania are obligația de a colecta date legate de siguranța tuturor produselor comercializate, în interesul pacienților care le utilizează. În cazul în care sunteți de acord, vă rugăm să transmiteți aici sau pe adresa office@sigurantapacientului.ro datele dumneavoastră de contact (adresa de email). Acestea vor rămâne confidențiale și nu vor fi folosite decât în scopul declarat mai sus.