| anonim_4396 a întrebat:

Am nisip la rinichi si fierea lenesa. Ce pot sa mananc si ce nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Pentru rinichi consuma multe lichide din categaria apei plate,sucurilor naturale,supelor,ceaiurilor. Evita sucurile de cumparat, cola, suplimentele alimentare pe baza de calciu.

Pentru fiere evita grasimile, prajelile si fast-food-ul, in rest mananci ceea ce simti tu sa iti cade bine.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Luminita are dreptate.Apa multa dar nu de la robinet. Cumparata sau de la izvor in caz ca esti de la tara.

| Madayna a răspuns:

Pepenele rosu este foarte bun impotriva nisipului la rinichi.