| fashionaddict a întrebat:

Am niste liniute mici si subtiri pe unghiile de la maini...stie cineva ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cσσкiє a răspuns:

Bună. Ai lipsă de calciu, şi eu am avut aceste semne. Îţi recomand " Calciu Magneziu Zinc " de la Ozone, este bun, mie mi-au dispărut semnele de când iau. Costă cam 13 lei. Noapte bună şi multă sănătate! Andreea, 12 ani.

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O lipsă de vitamine.
Analize de sânge.
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Iti lezezi unghia cand iti faci manichiura.

| Arthur a răspuns:

Aceste semne apar din cauza lipsei de calciu. Pentru a trata acest lucru ia Calcium fluoratum + Silicea D12.
Succes!

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Petele albe de pe unghii arata o deficienta de zinc.
Esti cumva vegetariana sau nu prea mananci carne sau cereale integrale?
Incearca un supliment alimentar cu Zinc.

| Biscotti a răspuns:

Lipsa de calciu
si eu am:-s

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema este din cauza lipselor de vitamine.calciu si vitamina C.nu te ingrijora, si eu am patit la fel! mananca multe fructe si legume, sau cumpara vitamine de la farmacie.winkingdaca poti abtine-te un timp de lacurile de unghi sau de la unghiile false.lasa-ti unghiile sa respire.

| dede16 a răspuns:

Si eu am avut asa ceva si apar din cauza lipsei de calciu