| BadCliché a întrebat:

FUNDA! Buna! De cand eram mica tot imi rodeam unghiile, iar acum nu le mai rod. Sunt un pic mici, insa vreau niste sfaturi cum sa le fac frumoase. Am unghiile subtiri si as putea sa le fac patrate. Idei? big hug Multumesc.

Răspuns Câştigător
| MeJustMeAndStop a răspuns:

M păi ca să nu rişti să se rupă ar trebui să îţi cumperi un întăritor de unghii pe care să ţi-l aplici o dată la trei zile sau la cinci zilebig grin. Însă pe deasupra să nu mai dai cu nimic... :d. După ce ai aplicat "tratementul " ăsta, ai ceva siguranţă că nu se vor rupe. ...nu e obligatoriu,eu doar am sugerat.happy. Pentru a le putea da o formă atunci când sunt mici dă-le cu pila, încât să se încline sper formă pe care o doreşti. Lasă-le să crească,iar attunci când crezi că sunt suficient de mari mai dă-le o dată cu pila(formăbig grin) Să le faci pătrate este o idee foarte bună.Ar arăta foarte frumos plus că e mereu la modă. Ai grijă să fie mereu curate.happy. Modele pentru unghii : poti să ţi le faci într-o culoare iar pe o unghie să îţi faci o inimă,sau pe toate unghiile să îţi aci mai multe linii, bineînţeles că, cu o altă culoare.happy. Sper că te-am ajutat.big grin Fundăă?big grin

3 răspunsuri:
| alex9109 a răspuns:

Fascinant...chiar si in poza de la profil iti rozi unghiile.

http://www.modeleunghii.com/

| Lummy a răspuns:

Da, e bine ca nu le mai rozi acum. Le poti face patrate dar ca sa nu ti se agata fa-le putin rotunjite la capete.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna :)
pai asteapta sa-ti mai creasca si abia apoi le poti da o forma care sa te avantajeze. :)
http://beautyrevealed.wordpress.com/2010/10/03/cum-alegi-forma-unghiilor/ site-ul asta e de ajutor
Daca nu te descurci sa le dai forma poti sa rogi o prietena sau o ruda de-a ta:)
:> take care