| mindfreakkk a întrebat:

Am niste semne pe fata de la acnee si cosuri, recomandati-mi o dermatologie buna care sa trateze si semnele, Bucuresti thx

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| SaveTheNature a răspuns:

Buna! Sa stii ca problema vine din interior. Daca ti-ai schimba alimentatia, nu ar mai fi nevoie sa dai banii pe dermatologi si reme.
Mananca mai sanatos si vei vedea rezultatele.
Ce inseamna mai sanatos?
-nu manca dulciuri (decat foarte foarte rar)
-nu manca prajeli
-nu manca mezeluri (salam, parizer etc), sau conserve
-nu manca foarte sarat.
Fa sport! Bea multa apa!
Astea sunt cateva recomandari care te vor scapa de cosuri!