| BarbutaGabi a întrebat:

Am o cățelușa amstaff de 3 luni si de vreo două săptămâni tine piciorul din stanga fata foarte îndoit si călca doar pe varf, nu este lovită deoarece cand apas nu schițează nimic, nu o doare, daca stie cineva care e problema si e interesat sa ma ajute ii pot da si poze pe wapp poate isi da seama, mentionez ca am fost la 2 veterinari si amândoi au zis cate ceva diferit, am urmat si tratamentul unuia dintre veterinari dar degeaba.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Anna0111 a răspuns:

Și eu am patit ceva asemanator cu cățelul meu doar ca el nu călca deloc cu el. L am dus la veterinar și i-a făcut o injecție apoi o pastila dar și a revenit după o săptămâna și ceva. dacă ai fost la veterinar și i-a dat un tratament eu zic sa mai aștepți putin ca poate are efect mai întârziat, iar dacă nu, mergi la alt veterinar. oricum o sa-și revină pentru ca dacă l-ar avea rupt ar plânge de durere

| gardin a răspuns:

Apasai pe intregul picior. vezi daca are perintele de la labuta crapate., fai masaj pe picior nu stiu ce sa zic sau incearca sa ii indrepti piciorul darde nu tare si vezi ce reactie are ...sa ma anunti. ...sa te uiti foarte bine sa nu aiba vreo teapa ceva