| Danielaaa22 a întrebat:

Am o durere ingrozitoare in partea stanga, langa coasta. Ce ar putea fi? crying Nu pot sta in picioare de durere!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
| SamsungGalaxyS3 a răspuns:

Inima happy Te inteapa inima oh go on nu se intampla nimic oh go on

| Danielaaa22 explică (pentru SamsungGalaxyS3):

Am spus langa coasta. este mult mai jos de inima straight face

| SamsungGalaxyS3 a răspuns (pentru Danielaaa22):

Nu am inteles unde ai zis, am citit intrebarea pe fugawinking nu trebuie sa fim tot timpul raiwinking intreab'o si tu pe mama ta oh go on doar ea stie mai bine decat noi happy

| psica a răspuns:

Ar putea fi vorba de o afecțiune la nivelul stomacului (probabil o gastrită - mai ales dacă durerea apărută imediat după masă este însoțita și de un gust neplăcut în gură, grețuri, sialoree și vărsături). Dacă această durere va persista după fiecare masă, recomand consultul unui gastroenterolog

| Park1Suin a răspuns:

Te doare in zona bazimului sau mai jos?

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Am păţit şi eu la fel acum 2 săptămâni.
Dacă spui că nu e inima atunci e splina.
Probabil ai depus mult efort sau ai mers prea mult pe jos.
Stai liniştită, dacă e splina nu este nimic grav, în 2 zile dispare durerea.
Totuşi dacă vezi că zilele trec şi tot te mai doare trebuie să consulţi un specialist.
Sănătate!

| Jee354 a răspuns:

Du-te repede la medic daca te doare asa tare.De la inima ma indoiesc ca ar putea sa fie.

| Park1Suin a răspuns:

Poate e apendicita.Simtomele sunt ca te doare mai intii in zona stomacului, iar urmatoarea zi in partea dreapta(tot pe la bazin).Nu stiu, intreab-o pe mama ta.

| purpleee a răspuns:

Acolo te-a lovit sageata lui cupidon love struck

| zozoMik a răspuns:

Splinastraight face din cate stiu eu acolo se mafiesta, subcostal cu dureri ascutitepuppy dog eyes
De obicei se mainfesta cu dureri slabe ce se amplifica ( agraveaza) atunci cand se blocheaza vasele de singe din splina.

Mai ar putea fi si pancreasul, insa durerile se manifesta in capul pieptului, sub stern, dupa mese copioasethinking

| zozoMik a răspuns (pentru Park1Suin):

Mai a spus ca are dureri sub coastalaughing apendicita e in partea de jooooslaughing

| valentingb a răspuns:

Imediat sub coaste este splina, care te doare din cauza stresului sau a unei stari intense sau prelungite de stres. Si pe mine ma doare acum, dar nu prea tare. Sfatul meu este sa vorbesti cu cineva, sa te descarci, poti sa-mi trimiti un mesaj daca nu ai cu cine vorbi, ne plangem de mila happy
Daca te doare prea tare, insuportabil, si ti se schimba culoarea pielii, mergi la spital, se poate sa ai probleme cu ficatul.

| Danielaaa22 explică (pentru Park1Suin):

Mai sus...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Poate fi de la inimă, o răceală intercostală, splina.
Trebuie să mergi la medic dacă nu cedează!
Te pup!

| SamsungGalaxyS3 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta am zis si eu dar a zis ca e mai jos straight face

| aumih16 a răspuns:

Cred ca este de la efort! sala! miscare! sport! apendicita nu are cum sa fie! pai iti amortea unul din picioare cel drept! sau cel stang! asa poate e o durere doar a splinei! ori a altui organ! dar in nici un caz nu este apendicita!