| CristinaLăvMucAnonim a întrebat:

Astazi de dimineata m`am trezit cu o durere ingrozitoare in partea stanga a abdomenului, cam pe la splina. Ce se poate sa am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Ca presupunere, durerea poate radia de la rinichiul, ovarul( daca esti fata! ) stang. Daca este chiar "ingrozitoare" precum spui, poti apela la serviciul de urgenta( durerea este o urgenta medicala! ) Sanatate si numai bine!

Apache
| Apache a răspuns:

Sunt mai multe cauze! ...in general in asemenea situatii unde cauza nu este evidenta este de recomandat sa mergi la doctor! poate ai mancat prea mult de revelion si acum simti efectul... oricum ar tr sa mergi la doctor!

| cici a răspuns:

Cred ca ti-ar prinde bine niste ceaiuri cum ar fi; de sunatoare, de galbenele si menta cateva zile

| TheOne_6493 a răspuns:

Ai facut exces de mancarelaughing
Ai mancat cam mult, sau prea multa carne, tocata (sarmale), friptura, prea multe dulciu etc...
Ia un triferment iti va ajuta stomacul sa digere mai usor
Sau manaca niste fructe banane, portocale, mere las-o mai moale cu mancarea grea
take care...

| Miruna1279 a răspuns:

Buna!

Este posibil sa ai apendicita, cam pe acolo ma durea si pe mine. Cel mai bine consulta un medic.

Multa sanatate!

Pa-pa.

| Drolja a răspuns:

Poate din cauza faptului cum ai dormit. maseaza te si data viitoare culca te normal si vezi maine daca te mai doare happy
daca nu trece. intreaba un specialist

| Eu_7853 a răspuns:

Se poate sa fi facut prea multa miscare

Sa fi mancat prea mult

Sau sa fi baut prea mult

In 2 zile ar trebui sa iti treaca.

| TaylorSwift a răspuns:

Ti-as recomanda sa mergi la un doctor! cred ca nimeni(nespecializat) nu poate sa-ti spuna ce ai! difera! :-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici: http://www.originals.ro/adidasi-haine-accesorii-ads.php?cid=31652 Cele mai tari brand-uri: Nike, Adidas, Puma, Reebok, Ecko Unlimited, Ecko Red, G-Unit, Zoo York, DC Shoes, Adio, Osiris (adidasi, haine, accesorii 100% originale ) si nu numai in cel mai tare magazin online din Romania cu cele mai mici preturi. Livrare in toata Romania! Comanzi acum, maine ai produsele ! Produsele se pot returna fara nici un motiv ! Nu ai cum sa ramai nemultumit !

| coco514 a răspuns:

Niste gaze durerea nu va ceda pana nu le elimini nu iti fa griji