| Annoniim a întrebat:

Am o durere suportabila mai sus de zona inghinala, nu cred ca e apendicita deoarece ma doare de 4 zile. Sunt umflat putin dar ma doare doar la atingere, ce este? Funda happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Vi003 a răspuns:

Cand se inflameaza apendicul, te doare foarte tare in dreapta, jos, cam pe unde se intersecteaza piciorul cu abdomenul. Medicul te va pune sa stai culcat, pe spate, cu genunchii usor indoiti si te va palpa cu putere, in adancime in acea zona. Daca te doare, iti va da sa faci cateva analize si va vedea ce e de facut. Totusi, du-te la urgente pentru ca vei fi bagat in seama imediat. Sanatate si ai grija de tine!

| kitykity a răspuns:

Poate esti putin racita, dar ar trebui sa te duci la doctor, nici eu nu mi-am dat seama, sau la doctorul de familie.

| MGK a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la un medic, pentru ca doar el te poate ajuta. Mult succes!