| elena_6631 a întrebat:

Am o gripa foarte urata care sa instalat marti si nu vrea sa plece, azi deja nu ma mai doare capu insa am ameteli si ma dor ochii cand ma uit in lateral, an fost la medic marti insa mi-a zis ca e din cauza gripei, ameteli am de duminica ceva, credeti ca e ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Cristian1994 a răspuns:

Cumpara-ti cateva plicuri de Coldrex max grip.Fa ceaiul si intra in pad su patura sa vezi ce transpiri si a doua zii nu mai ai nimic.Eu asa am facut si a merS! funda? multumesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU. Trebuie doar sa stai la pat pana iti trece. Corpul e slabit in aceasta perioada de aici durerile de cap, ochi, gat, ameteli etc.

| Andreiskater a răspuns:

Buna! Am avut si eu! Exact la fel, numai ca eu am avut si febra 40!
Deci fi atenta ce trebuie sa faci: Bea lichide multe
ia un antiinflamator ( Solpadein, Coldrex, Paracetamol)
Si incearca sa nu stai tit timpul in pat! Asta e cheia!
Succes in continuare!
Sa te faci bine!