| 123456789dumitrita a întrebat:

Am o inaltime de 1.58 m si cantaresc 56 kg. Cum credeti am o masa normala la inaltimea mea sau trebuie sa mai slabesc? Mersi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, esti cam grasuta!
La 1.58m ar trebui sa ai 45- maxim 48 kg!

| Sn4k3 a răspuns:

Ar trebui sa ai intre 48 si 58kg. Depinde de tine, daca faci sport, constitutie etc cum arati si cum ti-ar sta bine.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Cam mult.

| Yurisa a răspuns:

Am eu 58 la 1, 75... eu zic sa mai slabesti.
Depinde si cum arati, stii poate ai oase grele laughing

| catalan22 a răspuns:

La 1.58 ar fi trebuit sa ai 48 de kg deci ai sărit puțin peste media normala dar oricum cred ca arați destul de bine?