| 123456789dumitrita a întrebat:

Salut la toti. Eu am 17 ani, inaltimea 1, 55 si cantaresc 55 kg. Toti care ma cunosc imi spun ca sunt normala, dar de multe ori imi spun ca sunt slaba. Cum credeți sunt normale kg mele la aceasta inaltime? Va întrebat parerea din cauza ca m-am uitat pe internet si acolo scrie ca trebuie sa cântăreşti 49 pana la 51 de kg.

2 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Si ce daca esti slaba?! Unor baieti le plac fete mai slabute (de exemplu mie), altora mai plinute (un coleg imi spune ca lui ii plac cele mai grasute, ca sa aiba de ce prinde). Eu stiu asa, empiric: o fata trebuie sa aiba cu 2 kg mai putin decat cm. ce trec peste 1 m, la baieti mai mult cu 2 kg.
Dar totul depinde si de constitutia osoasa a fiecarei persoane. Eu zic sa nu te mai gandesti la asa ceva.
Cand o sa ajungi adulta sa ai grija sa nu te ingrasi ca obosesti mai tare.laughing

| Tpuist a răspuns:

Ești plinuță pentru înălțimea ta.