| paulmicutz a întrebat:

Am o perioada de o saptamana in care am inceput sa beau foarte multa apa in special noaptea cam o sticla de 2l si mai beau si ziua maxim 1l. Are ceva daca consum dintr-o data asa multa apa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| giony54 a răspuns:

Da are, daca bei apa noaptea este o problema grava se poate sa fie un diabet, de aceea este bine sa faci niste analize de glicemie, si sa gasesti cauza acestei probleme si sa o tratezi la timp.

| AlexRv a răspuns:

Buna!

Da, are! Chiar dacă se zice ca trebuie sa consumi 2-3 L de lichide pe zi, asa e, dar vara, din cauza transpirației și unei posibile deshidratări.

Nu ne convine sa ne punem rinichii sa lucreze în exces, chiar nu e nevoie, în plus se pot produce dezechilibrari electrolitice (Na+, K+, Cl- etc.). Mare grija!

| Madalin_Ionut_1996 a răspuns:

Nu mai manca atat de mult sarat si vei vedea ca nu o sa mai bei atat de multa apa.

| Elli9Sweet a răspuns:

Nu are nimic! De cateva luni beau foarte multa apa chiar si noaptea. La scoala nu imi ajunge 1L. Sunt vie nu am patit nimic. Toti doctori si specialisti spun sa consumi multa apa. Dar o sa vezi ca o sa si slabesti ceva... Pentru mine e un avantaj fiindca mananc mult si nu ma mai ingras. Iti garantez ca nu se intampla nimic! big grin