| Ada477 a întrebat:

Am o întrebare. Am observat că mă doare burta in partea stângă când o ating, de parcă m-aș fi lovit. Ce ar putea să însemne asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tot ipohondria-i de vina!
mergi al medic fetita, ca nu te doare nimic, este doar in imaginatia ta.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru Ada477):

Mergi te rog la medic, ca nu-i normal sa ai 100 de intrebari pe forum cu simptome diverse, inventate tot la 2-3 zile.
Spui ca te doare NUMAI CAND te atingi, deci daca nu te atingi nu te doare, asa-i? Acesta este un simptom inventat!
Nici un om normal nu-ti baga mainile in burta, sau degetele in ochi, provocandu-si dureri, doar ca sa se intrebe ce boala are.

| Mirel4412 a răspuns (pentru Violleta2022):

Pe langa intrebarile astea, mai are una : "ce se intampla daca bei 1l de cola pe zi"... laughing Daca a iesi pe afara sa faci niste miscare si sa mananci mai sanatos nu o sa ti strice.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mirel4412):

Ce se intampla daca bei 1 l de cola pe zi?

Poti face diabet, poti face boli metabolice, iti poate afecta ficatul si rinichii si iti afecteaza cu siguranta dantura. Inca nu-i confirmat cat de rau iti afecteaza creierul, dar se stie ca zecile de lingurite de zahar dintr-un singur pahar de coca-cola, pot
produce anumite reactii in creier, care in timp, duc la afectarea lui, putand produce boli neurologice.

| Celcestietot a răspuns:

Splina?

| Fatamuntilor a răspuns:

De la anumita varsta daca te scoli si te doare nimic insemna ca ai dat coltu'.Mai ales dupa o anumita varsta!
Sfaturile noasre de aici sunt orientative.Sunt simptome comune pentru mai multe boli.
GANDEST-TE ca pana si medicul de familie iti da un diagosnic prezumtiv si te trimite la specialist.

| dinaprilie a răspuns:

Poate esti doar constipata.

Răspuns utilizator avertizat
| dinaprilie a răspuns (pentru Ada477):

Te doare cand te apesi acolo sau/si doar locul la atungere, gen pielea?

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Ai putea "crapa" oricand fara ca macar sa-ti dai seama, asa ca care-i rostul tuturor intrebarilor pe care le postezi pe subiectul asta? Alunga gandurile astea "bolnavicioase" si focuseaza-te pe viata personala, hobby-uri, familie, etc. Nu vei muri...

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Ti-as putea lista zeci de conditii medicale care te-ar putea dobora in cel mult o saptamana sau cel putin o ora... Asa ca care-i rostul?
Te ingrijorezi prea mult si din toate nimicurile, iar asta se vede clar in toate intrebarile pe care le-ai postat.

| andreipaskk1 a răspuns:

Apendicite posibil du-te la medic sa te examineze ca sa iti zica ce ai