| Ada477 a întrebat:

Am o întrebare. Am stat cu piciorul sub mine și mă doare foarte tare vena din spatele genunchiului la piciorul stang foarte rău. Mi e frica sa nu mi fi succit vreo venă acolo. Mă doare mai ales când ating, parcă îmi dă junghiuri. E grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| microsedd a răspuns:

Nu ar trebui sa fie nimic grav. Ar trebui sa iti treaca in cateva ore sau max cateva zile daca nu mai stai cu piciorul sub tine mult timp.
Dacă nu îți trece dupa 3-4 zile poti sa mergi la medicul de familie pentru o consultatie.
Numai bine!

Răspuns utilizator avertizat
| Iamforfun a răspuns:

Sper că nu.
Poate doar ai amorțit.
Stai întinsă în pat relaxată.
Poate îți trece.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A amortit, ai stat pe vena.Nu e nimic grav, maseaza piciorul si miscal fortat, o sa doara 1-2 minute si ai scapat.nu trebuie sa stai cu durerea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prostia nu zace sub tine?
Nu, nu e grav.

| Pikmin a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat. Dupa o ora mi-a trecut