| CarlosAttila a întrebat:

Am o intrebare, e adevarat ca kefirul are efecte benefice asupra plamanilor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Probioticele care se gasesc in aceste alimente au efecte benefice asupra intregului organism nu doar pentru plamani.
Laptele de vaca de tara pe care bunicile noastre il puneau la prins era de un milion de ori mai bun decat toate iaurturile din magazin, daca ai cum sa faci rost de asa ceva e perfect.

| sabin89 a răspuns:

Trebuie să mai ai în vedere si reclama, că si ea este...un suflet, al comerţului. Tot ţiganul îsi laudă ciocanul. Pe orice produs alimentar din comerţ vei găsi că e bun pentru x sau pentru y. Iar tu cumperi, consumi si nu simţi nicio diferenţă. Eu cred că alimentele sunt în corelaţie, ele lucrează în mod "solidar" la întărirea organismului nostru. E doar o părere.

| InteractiV a răspuns:

Din experienta proprie si din ce am mai auzit de pe la cunoscuti in cauza, Kefirul iti protejeaza plamanii. Deci da, este benefic si iti recomand sa iei.