Întrebare recomandată | DanVi a întrebat:

Am o intrebare in special pentru sportivi. Am 16 ani, peste 3 luni 17 si am 62 kg, as dori sa ma ingras, cel putin sa mai pun pe mine inca 5-6 kg. Mentionez ca ma ocup cu sportul de 1 an, merg la zale si ridic greutati(bodybuilding). Doresc sa ma ingras natural adica nu vreau sa procur proteine sau diferite cocktailuri cu vitamine, doresc totul sa fac natural din alimente normale. Ce imi puteti recomanda, dati-mi exemple din experienta voastra proprie daca puteti

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Proteine = NATURAL
vitamine = NATURAL

alea se gasesc si in mancare.

Tu nu stii NIMIC despre sportul asta, dar vrei rezultate?

pune mana si citeste, pana acum ai spus doar prostii ca un COPIL RETARDAT

| marinaa9 a răspuns:

Nu ar trebui sa iti doresto sa te ingrasi cu tesut adipos ci cu masa musculara!

| AndreeMunteanu a răspuns:

Ce inaltime ai?

| Daniela0722 a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa te ingrasi mananca mai multa paine si mananca des si mai mult decat inainte.