| Tudor_2273 a întrebat:

Am o intrebare mai intima. Dupa o iesire pe bicicleta mai lunga (aprox 60km) mi-a amortit partea de jos (aici ma refer la... da exact). Nu m-i s-a mai intamplat si sunt putin nelinistit.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlekseyRO a răspuns:

Stai linistit, mi s-a intamplat si mie. Ai presat acea zona si ti-ai oprit circulatia sangvina. Iti vei reveni.

5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ti-a amortit din cauza compresiunii prelungite a musculaturii pe scaunul rigid de la bicicleta.

| RS4 a răspuns:

Mari probleme nu poti sa patesti, doar acest disconfort care poate dura cateva zile! ti-as recomanda sa-ti schimbi scaunul bicicletei cu unul de calitate (firma) cu gel sau nu neaparat, dar sa fie mai moale si confortabil, mai ales daca faci drumuri lungi! bafta!

| unknownn a răspuns:

60km? Ce ai frate, mai bine iei un tren decât să mergi cu bicicleta.

| rolly3342 a răspuns:

Nu o sa mai circule sangele in zona aia niciodata...ce ghinion pe tine laughing

| Tudor_2273 explică:

Multumesc pentru raspunsuri. Ce sa imi sugerati? Cea cu gaura in mijloc poate rezolva genul acesta de amorteli? Multumesc!